کامپیوتر , تکنولوژی , فناوری
X
تبلیغات
زولا
صفحه اول تماس با ما RSS                    
  
کامپیوتر , تکنولوژی , فناوری
کاملترین و بروزترین سایت در زمینه کامپیوتر و فناوری


باتری یکی از قطعات ضروری لپ تاپ شماست و افزایش طول عمر آن یکی از اهداف هر کاربری می باشد . اما پاسخ به سوال فوق مبتنی بر آشنایی با باتری و ساختار آن می باشد ؛اکثر باتری های لپ تاپ ها لیتیوم یونی هستند که قابلیت بارها و بارها شارژ را دارا می باشند . از آنجایی که باتری های فوق نمی توانند بیش از حد مجاز خود شارژ شوند ، پس از کامل شدن فرآیند شارژ ، بطور خودکار متوقف می شوند پس حتی اگر به برق متصل باشند باز هم فرآیند شارژ باطری صورت نمی گیرد !

اما این دلیل نمی شود که متصل بودن دایمی باتری یه برق آسیبی به آن وارد نکند ! زیرا حرارت به شدت طول عمر مفید باطری را کاهش می دهد . پس بهتر است درصورتیکه می خواهید لپ تاپ خود را بطور دایم به برق متصل نمایید بهتر است باطری آن را خارج نموده و فقط با جریان مستقیم برق به کار خود بپردازید .

اما روش فوق در برخی لپ تاپ ها به دلیل عدم امکان خارج نمودن باطری وجود ندارد ، به همین علت برای این گروه از افراد توصیه می کنیم که باطری را همیشه در حالت 40 تا 80 درصد شارژ نگه دارند . زیرا طبق آزمایشاتی که صورت گرفته است ثابت شده اگر باطری 100% شارژ شود تعداد دفعات شارژ ان به 300 تا 500 دفعه کاهش خواهد یافت درحالیکه اگر باطری تا 70 یا 80 درصد شارژ شود 1000 تا 2000 بار قابل شارژ خواهد بود که این به معنی طولانی تر شدن عمر مفید باتری می باشد !

راه حل های فوق بطور 100% تضمینی نمی باشند اما جز نکات ضروری می باشند که می بایست هر کاربری از آن مطلع باشد تا بتواند استفاده بهینه تری از باطری لپ تاپ خود داشته باشد .