کامپیوتر , تکنولوژی , فناوری
صفحه اول تماس با ما RSS                    
  
کامپیوتر , تکنولوژی , فناوری
کاملترین و بروزترین سایت در زمینه کامپیوتر و فناوریگروهی از دانشمندان پس از انجام آزمایشات و تحقیقات خاصی موفق شدند که میزان ضریب هوشی مصنوعی مرورگرهای معروف را اندازه گیری و آنها را با ضریب هوشی انسان مقایسه کنند؛

بر اساس این آزمایشات که در سال گذشته و توسط فنگ لیو ، یینگ لیو و یونگ شی انجام شد ، ضریب هوشی مصنوعی تمامی این مرورگرها کمتر از ضریب هوشی یک کودک شش ساله انسان است !

در این میان گوگل با میزان ضریب هوشی مصنوعی 47.28 از بیشترین میزان در میان رقبایش برخوردار است و بادو ، بینگ و سیری به ترتیب با ضرایب هوشی 32.92 ، 31.98 و 23.9 در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

این در حالی است که ضریب هوشی یک انسان 18 ساله معمولی معادل 97 می باشد که بسیار بیشتر از ضرایب هوشی فوق است.

این محققان در ادامه مدلی برای اندازه گیری تهدید سیستم های هوش مصنوعی برای انسان ها ارائه کردند ؛ در این مدل سیستم های هوش مصنوعی در 5 سطح قرار می گیرند که در زیر این گروه بندی را مشاهده می کنید:


1- سطح اول - این سیستم ها از نظر تعامل اطلاعاتی با انسان ، همانند یک تکه سنگ می باشند !

2- سطح دوم - این گروه توانایی کنترل اطلاعات برنامه ریزی شده را دارا می باشند اما قدرت یادگیری ندارند ، مانند لباسشویی و یخچال و ...

3- سطح سوم - این گروه که تلفن های همراه و کامپیوترها در آن جای می گیرند توانایی برنامه ریزی و بروزرسانی خودکار را دارند.

4- سطح چهارم - انواع ربات ها و نیز سیستم های Google Brain و ... که با سیستم های ابری تطبیق پذیرند  .

5- سطح پنجم - انسان ها که بواسطه هوش طبیعی خود در این سطح قرار می گیرند.از قدیم تا امروز اسرار کیهانی و موجودات فضایی و ماورایی از موضوعات همیشه جذاب برای ما انسان ها بوده است . حال طبق شنیده ها محققان تصمیم دارند که تا پیش از پایان سال 2018 برای فرازمینی ها و موجودات بیگانه پیام ارسال نمایند ! با این حال عده ای از ستاره شناسان با این کار مخالفند و اعتقاد دارند که با این کار ممکن است زندگی بشر بر روی کره زمین پایان یابد .

آیا واقعاً امکان ارسال پیام برای موجودات سیارات دیگر وجود دارد ؟

آیا پیش بینی ستاره شناسان درمورد نابودی کره زمین درست می باشد ؟شنیده ها حاکی از آن است که سازمان جستجوی فعال هوش فرازمینی SETI در نظر دارد تا پایان سال  2018 به پیشواز ارتباط و آشنایی با این موجودات برود !

ستی قصد دارد این کار را به وسیله ارسال پیام به کرات شبه زمینی که در منظومه شمسی وجود دارند ارسال نماید .

باید منتظر شد و دید آیا پاسخی از آن سو خواهد رسید یا خیر ؟

اما با وجود مخالفت ستاره شناسان با این کار ، می توان کمی مثبت اندیش بود و انتظار تحولات مثبت در زمین و زندگی راحت تر را پس از اشنایی با فرازمینی ها داشت ! فعلاً امکان پیش بینی دقیق اتفاقات پس از پیام رسانی ها وجود ندارد و تنها می توان به همین حدس و گمان ها بسنده کرد .