کامپیوتر , تکنولوژی , فناوری
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
صفحه اول تماس با ما RSS                    
  
کامپیوتر , تکنولوژی , فناوری
کاملترین و بروزترین سایت در زمینه کامپیوتر و فناوریگروهی از دانشمندان پس از انجام آزمایشات و تحقیقات خاصی موفق شدند که میزان ضریب هوشی مصنوعی مرورگرهای معروف را اندازه گیری و آنها را با ضریب هوشی انسان مقایسه کنند؛

بر اساس این آزمایشات که در سال گذشته و توسط فنگ لیو ، یینگ لیو و یونگ شی انجام شد ، ضریب هوشی مصنوعی تمامی این مرورگرها کمتر از ضریب هوشی یک کودک شش ساله انسان است !

در این میان گوگل با میزان ضریب هوشی مصنوعی 47.28 از بیشترین میزان در میان رقبایش برخوردار است و بادو ، بینگ و سیری به ترتیب با ضرایب هوشی 32.92 ، 31.98 و 23.9 در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

این در حالی است که ضریب هوشی یک انسان 18 ساله معمولی معادل 97 می باشد که بسیار بیشتر از ضرایب هوشی فوق است.

این محققان در ادامه مدلی برای اندازه گیری تهدید سیستم های هوش مصنوعی برای انسان ها ارائه کردند ؛ در این مدل سیستم های هوش مصنوعی در 5 سطح قرار می گیرند که در زیر این گروه بندی را مشاهده می کنید:


1- سطح اول - این سیستم ها از نظر تعامل اطلاعاتی با انسان ، همانند یک تکه سنگ می باشند !

2- سطح دوم - این گروه توانایی کنترل اطلاعات برنامه ریزی شده را دارا می باشند اما قدرت یادگیری ندارند ، مانند لباسشویی و یخچال و ...

3- سطح سوم - این گروه که تلفن های همراه و کامپیوترها در آن جای می گیرند توانایی برنامه ریزی و بروزرسانی خودکار را دارند.

4- سطح چهارم - انواع ربات ها و نیز سیستم های Google Brain و ... که با سیستم های ابری تطبیق پذیرند  .

5- سطح پنجم - انسان ها که بواسطه هوش طبیعی خود در این سطح قرار می گیرند.