کامپیوتر , تکنولوژی , فناوری
صفحه اول تماس با ما RSS                    
  
کامپیوتر , تکنولوژی , فناوری
کاملترین و بروزترین سایت در زمینه کامپیوتر و فناوری

ماهیت لپ تاپ ها سهولت حمل و استفاده در مکان های مختلف به عنوان سیستم کامپیوتر همراه می باشد. حال همانطور که به همراه داشتن لپ تاپ ها مزایای زیادی دارد ، می تواند خطراتی نیز با خود به همراه داشته باشد . توجه به برخی نکات مهم می تواند خطر را از شما و لپ تاپتان دور کند و باعث کاهش نگرانی های شما شود . پس با ما همراه باشید تا به این موارد اشاره کنیم ؛1- استفاده از کیف های ضربه گیر

حتماً جهت حمل لپ تاپ خود بخصوص برای سفرهای طولانی تر ، از کیف های مرغوب و دارای ضربه گیر استفاده کنید تا به لپ تاپ شما آسیبی وارد نشود .


2- اطمینان از خاموش بودن لپ تاپ

توجه داشته باشید که لپ تاپ شما حتماً در حالت خاموش باشد و سپس آن را در کوله پشتی و یا کیف مخصوص قرار دهید . این مورد بسیار مهم می باشد زیرا لپ تاپ در حالت sleep نیازمند تهویه می باشد و قرارگرفتن در محیط بسته کیف و کوله پشتی می تواند باعث آسیب های جدی به آن شود .


3- در مکان های عمومی هشیارتر باشید

توجه داشته باشید که مکان های عمومی فضای مناسب جهت سرقت می باشند . پس همواره حواستان به لپ تاپ خود باشد و تا حد امکان از لپ تاپ خود در این مکان های شلوغ استفاده نکنید .


4- پشتیبان گیری

همواره سعی کنید از لپ تاپ خود و اطلاعاتتان پشتیبان گیری کنید تا درصورت بروز هرگونه مشکلی از قبیل سرقت ، خرابی و ... اطلاعاتتان از دست نرود .


5- همراه داشتن اطلاعات کامل لپ تاپ

همیشه و در تمامی سفرهایتان ، اطلاعات لپ تاپ خود را به همراه داشته باشید تا درصورت بروز هرگونه حادثه ای از آن استفاده کنید .

اخیراً کاربران اچ پی ، از نصب اپلیکیشنی بصورت خودکار بر روی سیستم های خود اظهار شکایت و نارضایتی کرده اند .اینگونه که بنظر می رسد ، اچ پی بدون رضایت و آگاهی کاربران ، اقدام به نصب اپلیکیشنی شده است که گویا باعث افت سرعت سیستم های کاربران شده است .

گفتنی است که این کار شرکت اچ پی ، شبیه اقدامی مشابه از سوی شرکت لنوو می باشد که بابتش متقبل 3.5 میلیون دلار جریمه نقدی نیز شد !

برنامه ای که اچ پی بصورت خودکار در سیستم کاربرانش نصب کرده است سرویس تحلیل فرامین لمسی می باشد که گویا همراه با نسخه بروزرسانی ویندوز به سیستم کاربران ارسال و سپس نصب می شود !

البته گفته می شود که لغو نصب و حذف این نرم افزار براحتی قابل انجام می باشد و از این بابت نگرانی وجود ندارد .

با اینحال و با وجود شکایت طیف گسترده ای از کاربران این سیستم ها ، همچنان مدیران اچ پی در سکوت می باشند و واکنش و یا پاسخ رسمی از سوی آنها منتشر نشده است .

آنچه که مسلم است ، این اقدام اچ پی ، موجب خشم کاربران شده و خشم عده ی زیادی را برانگیخته است که قطعاً برای این شرکت عواقب بدی به دنبال خواهد داشت .